Kredyt gotówkowy z poręczycielem – co warto wiedzieć?

ryzyko niosące za sobą zostanie żyrantem kredytu

Zaciągnięcie zobowiązania długoterminowego w przypadku osób ze złą historią kredytową lub zadłużeniem wymaga w wielu przypadkach poręczenia. To forma zabezpieczenia dla instytucji finansowej przez niesolidnymi klientami i jednocześnie szansa dla dłużników na uzyskanie gotówki, która pomogłaby im wydostać się z trudnej sytuacji finansowej. Otrzymanie takiego zobowiązania nie należy do trudnych, jeśli w gronie rodziny lub znajomych posiada się osobę, która zostanie poręczycielem.

Kredyt gotówkowy z żyrantem – czy można online?

Wiele firm pożyczkowych posiada w ofercie możliwość zaciągnięcia kredytu z żyrantem ratalnej przez internet. Zaletą tego rozwiązania jest nie tylko wygoda, ale zachowanie podstawowych standardów oferowanych przez instytucje pozabankowe, czyli:

  • minimum formalności

  • szybki proces przyznawania pożyczki

  • kredyt z żyrantem online

  • brak konieczności posiadania dobrej zdolności kredytowej.

W praktyce oznacza to, że wypełnienie wniosku oraz cały proces weryfikacji niewiele różni się od standardowych pożyczek, w których poręczyciel nie jest wymagany.

Kredyt gotówkowy z poręczycielem krok po kroku

  1. Wypełnienie wniosku na stronie internetowej firmy pożyczkowej. W formularzu należy wskazać dane kredytobiorcy i żyranta.

  2. Proces weryfikacyjny – przelanie 1 grosza lub 1 złoty w celu potwierdzenia tożsamości.

  3. Rozmowa telefoniczna z przedstawicielem instytucji finansowej, który skontaktuje się zarówno z kredytobiorcą, jak i poręczycielem.

  4. Otrzymanie gotówki na konto, jeśli wniosek został rozpatrzony pozytywnie.

Dlaczego poręczenie jest ważne?

Zarówno banki, jak i firmy pożyczkowe wymagają poręczenia, by uniknąć start finansowych. Liczba dłużników rośnie z roku na rok. Na koniec 2018 wynosiła 2 777 376 osób, a dług opiewał na niemal 74 mld. Poręczenie to nie tylko zabezpieczenie ze względu na przejęcie obowiązki płacenia rat przez gwaranta, ale również zobowiązanie kredytobiorcy do sumiennego regulowania rat. Jeśli poręczycielem zostaje osoba bliska, osoba zaciągająca kredyt z żyrantem czuje się bardziej zmobilizowana do płacenia w terminie.

Author: admin