Pożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej online – najczęściej zadawane pytania

pożyczka dla zadłużonych bez zdolności kredytowej online

Liczba osób zadłużonych wzrasta z roku na rok. Według Ogólnopolskiego raportu zaległym zadłużeniu i niesolidnych dłużnikach na koniec 2018 roku wynosiła 2 777 376. Dla porównania w 2017 roku odnotowano 2 683 598 osób z zaległościami w spłacie, czyli o blisko 100 000 osób mniej. Stąd tak duże zainteresowanie pożyczkami dla osób zadłużonych. W dzisiejszym artykule odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące takiej pożyczki oraz wyjaśniamy, jak skorzystać z tego rozwiązania bezpiecznie.

Komu udzielane są pożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej online?

Mimo zdecydowanie mniej rygorystycznych warunków niż w przypadku banków, firmy pożyczkowe nie udzielają zobowiązań każdemu. Każda instytucja finansowa zobowiązana jest do oceny ryzyka związanego z przyznaniem pożyczki, jednak sposób do realizacji tego obowiązku nie jest jednoznacznie wskazany. Wiele firm pożyczkowych nie sprawdza zdolności kredytowej w bazach, a opiera się na oświadczeniu o dochodach, które wskazane jest przez wnioskującego w składanym formularzu.

Z jakich zobowiązań może skorzystać osoba zadłużona?

Wśród wszystkich produktów finansowych najbardziej popularne są dwie propozycje:

  • krótkoterminowa pożyczka dla zadłużonych bez zdolności kredytowej online – zobowiązanie wyłącznie na oświadczenie, maksymalna kwota to zazwyczaj 2000 zł, okres kredytowania od 30 do 120 dni

  • długoterminowa pożyczka z poręczycielem – zobowiązanie udzielane na wyższą kwotę na długi okres spłaty. Poręczyciel stanowi zabezpieczenie dla firmy pożyczkowej na wypadek niesolidności pożyczkobiorcy.

Jak bezpiecznie zaciągnąć pożyczkę dla zadłużonych?

Wybranie korzystnej oferty jest w tym przypadku najmniejszym problemem. Przed skorzystaniem z kolejnego zobowiązania niezwykle ważne jest przeanalizowanie swojego budżetu, a więc i dochodów i wydatków. Jeśli pożyczka może przyczynić się do powiększenia problemów finansowych, lepiej jeszcze raz zastanowić się nad tym rozwiązaniem.

Większość informacji pochodzi ze strony https://gotowkanajuz.pl/porady/.

Author: admin