Pożyczki prywatne – co warto wiedzieć?

pożyczka prywatna dla zadłużonych w erif

Zadłużenie w dużej liczbie przypadków pochodzi nie z celowego zaniedbania, a z pogorszenia sytuacji finansowej. Brak umiejętności przewidywania oraz planowania wydatków przekłada się na powstanie ryzyka opóźnień w spłacie, które z czasem zaczynają przeradzać się w zadłużenie. Warto skorzystać ze sposobów na uniknięcie takiej sytuacji, ponieważ rozwiązanie jej nie należy do łatwych.

Jakie są sposoby uzyskania kredytu pozabankowego dla zadłużonych?

  1. Pożyczka z gwarantem – to jeden z najlepszych sposobów otrzymania niezbędnych środków. Wiele instytucji pozabankowych proponuje takie rozwiązanie, ponieważ w przypadku nierzetelności kredytobiorcy, zobowiązanie spłaca żyrant. Firma więc nie ponosi strat. Jest to jednak opcja o tyle trudna, że niełatwo jest znaleźć osobę, która poświadczy przy braniu kredytu i potwierdzi, że przejmie odpowiedzialność za pożyczkę prywatną, jeśli kredytobiorca nie będzie go spłacał.
  2. Pożyczka prywatna na oświadczenie – to kolejna propozycja parabanków, która pozwala uwolnić się ze spirali długów lub przynajmniej poprawić nieco obecną sytuację finansową. W przypadku tego pożyczki prywatne dla zadłużonych konieczne jest wskazanie swoich dochodów i formy zatrudnienia często w postaci samodzielnie napisanego oświadczenia lub uzupełnienia formularza o te informacje. Niekiedy firma pożyczkowa wymaga zaświadczeń lub wyciągów z konta potwierdzających comiesięczne wpływy.

Lepiej zapobiegać niż leczyć, czyli jak uniknąć zadłużenia?

Konieczność szukania ofert kredytów dla zadłużonych nie jest najlepszą opcją. Pogorszenie sytuacji finansowej i niespłacanie zobowiązań niekiedy wynikają z sytuacji losowych, jednak najczęściej wina leży po stronie kredytobiorcy, który wziął zbyt duży kredyt i ustalił zbyt wysoką ratę, nie posiada żadnych oszczędności, nie planuje budżetu domowego i żyje od przysłowiowego pierwszego do pierwszego. Z raportu ZBD1 wynika, że aż 60 proc. ankietowanych zaledwie myśli o oszczędzaniu

Brak zmiany w dotychczasowym gospodarowaniu pieniędzmi jest niezbędny, by po zaciągnięciu kolejnej pożyczki prywatnej, najczęściej na spłatę kilku poprzednich, z powrotem nie wpaść w długi.

Author: admin