Szybkie pożyczki dla zadłużonych – ciekawostki

szybki kredyt gotówkowy

Zaciąganie pożyczek w instytucjach pozabankowych jest nie tylko z roku na rok bardziej bezpieczne, ale też korzystne. Oferty są tworzone nie tylko z myślą o osobach z dobrą historią kredytową, ale też nie wykluczają mających zadłużenia. Firmy pożyczkowe dodatkowo trzymają takie same standardy dla wszystkich swoich klientów, dzięki czemu problemy finansowe nie będą oznaczać długiego oczekiwania na rozpatrzenie wniosku.

Chwilówka od ręki?

Jeszcze kilka lat temu na rozpatrzenie wniosku i otrzymanie gotówki trzeba było czekać nawet dwa tygodnie. Dziś wszystko da się załatwić nie tylko w jeden dzień, ale nawet w kilka godzin. Czy jednak możliwe jest uzyskanie zobowiązania w 15 minut? Nie do końca. O ile firmy pożyczkowe mogą faktycznie zaledwie w kwadrans podejmować decyzję o przyznaniu bądź nieprzyznaniu gotówki, to cała procedura trwa nieco więcej. Do tego czasu należy doliczyć wypełnianie wniosku oraz dokładne zapoznanie się z umową oraz regulaminem firmy pożyczkowej.

Zadłużenie a zadłużenie

Termin „zadłużenie” określa dwie sytuacje. Pierwszą jest posiadanie zobowiązań wobec różnych wierzycieli, które są terminowo spłacane, natomiast druga dotyczy zaległości w spłacie. Określenia te w przypadku różnych firm stosowane są zamiennie. Mimo że hasło reklamowe krzyczy”pożyczka dla zadłużonych!” to faktycznie osoby z zaległościami nie mogą z niej skorzystać. Nie jest to jednak reguła. Wiele firm pożyczkowych udziela szybkich pożyczek dla zadłużonych, bez względu na to, czy posiadają terminowo spłacane zobowiązania czy też nie.

Szybka pożyczka dla zadłużonych bez baz, ale…

Możliwość zaciągnięcia zobowiązania przez osoby mające negatywną historię kredytową powstaje przede wszystkim dzięki polskiemu prawu. Z jednej strony narzuca ono na każdą instytucję finansową obowiązek oceny ryzyka związanego z udzieleniem zobowiązania, a z drugiej daje w tym dowolność i pozwala wybrać między bazami, a informacjami uzyskanymi bezpośrednio od wnioskującego (Art.9 z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim (Dz.U. 2011 Nr 126 poz.715)).

Author: admin