Weryfikacja BIG i BIK – na czym polega i jak się ma do pożyczki dla zadłużonych bez konta?

Wszelka działalność dotycząca kredytowania w zakresie różnego rodzaju maszyn rolniczych oraz pracy rolnika może być oparte o pomoc finansową, którą konsument będzie w stanie spłacać. Rzecz jasna, jest to ryzyko. Podejmowane jest ono przez klienta, który ma zamiar otrzymać wsparcie finansowe. Jak jednak można otrzymać wsparcie finansowe w rolnictwie?

Pożyczka bez konta? Najpierw BIG!

Wiele osób ma problem z odrzuceniem wniosku. Jeżeli dany kredyt zostaje odrzucony, a konsument – w tym przypadku rolnik – nie wie skąd taka decyzja, to warto poszukać informacji o BIG. Czym jest Biuro Informacji Gospodarczej? Wszystko zależy od rodzaju spółki, gdyż pod nazwą BIG może kryć się więcej firm. Jednak generalnie jest to przedsiębiorstwo, które monitoruje dane gospodarcze, zgodnie z prawem udostępniane bankom oraz każdej innej instytucji, która oferuje pożyczki dla zadłużonych.

Dlatego, jeśli bierze się pożyczkę dla zadłużonych bez konta, jest to miejsce, które może definitywnie przekreślić szanse na wymarzony kredyt. Warto mieć zatem świadomość tego, w jaki sposób się pracuje oraz o jaką pożyczkę chodzi. Warto znać swoje zapisy w BIG.

Dlaczego także BIK?

BIK to drugie ważne zagadnienie w przypadku występowania o pożyczkę dla zadłużonych bez konta. To tutaj można często znaleźć przyczynę odrzucenia kredytu. Biuro Informacji Kredytowej jest przedsiębiorstwem założonym przez Związek Banków Polskich. Ma za zadanie zbierać i dokumentować historię kredytową każdego obywatela Polski. Istotne jest to, że informacje zawarte w BIK są szerokie i dotyczą nie tylko przedsiębiorców, ale także zwykłych obywateli.

Z tego rodzaju instytucji korzysta się wówczas, gdy konsument występuje o kredyt. Wówczas, na mocy obowiązującego prawa, instytucja bankowa lub pozabankowa otrzymuje informację odnośnie całej historii kredytowania, co ma wpłynąć na podejmowanie decyzji. W przypadku banków jest to wiążące, w przypadku parabanków może zostać wykorzystane, ale nie musi być. Te instytucje mogą dopasować ofertę do konkretnych odbiorców.

Author: admin